Замовляйте онлайн або телефонуйте безплатно 0 800 212 312

Активуйте подарунковий демодоступ

Кадровик-01

Повідомлення військкомату про порушників правил військового обліку як обов’язок роботодавця

Про призовників і військовозобов’язаних, які порушують встановлені правила військового обліку, роботодавець повинен повідомити відповідний районний (міський) військовий комісаріат (далі військкомат) для притягнення їх до відповідальності згідно із законом ( абз. 4 п. 45 Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних, затвердженого постановою КМУ від 07.12.2016 № 921; далі Порядок).

Повідомлення про порушників є новим обов’язком роботодавця у сфері військового обліку, запровадженим із набранням чинності Порядком 19.12.2016.

З огляду на конструкцію правової норми — обов’язок. Попри те що абзац 4 пункту 45 Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних, затвердженого постановою КМУ від 07.12.2016 № 921, не містить формулювання «роботодавець зобов’язаний», підстави припускати інше відсутні. Законодавець не уповноважує роботодавця самостійно вирішувати питання. Наприклад: «має право повідомити (може повідомити) військкомат…» тощо. Натомість однозначно прописує: «повідомляють». Отже, роботодавець повинен повідомляти військкомат про призовників і військовозобов’язаних, які порушують встановлені правила військового обліку.

Повідомлення про відмову надати військово-облікові документи для звіряння

Припустімо, відповідно до затвердженого графіка роботодавець має звірити особові картки та військово-облікові документи працівників призовного віку та військовозобов’язаних працівників, однак один із них відмовляється надати військовий квиток.

Найперший крок роботодавця — письмово повідомити працівника про необхідність надати військово-облікові документи для звіряння у чітко визначений строк.

Оскільки працівник не надав добровільно військово-облікові документи, сподіватися на те, що він позитивно відреагує на письмове повідомлення і не спробує відкараскатися від його одержання, також не доводиться. Тож радимо вручати повідомлення у присутності свідків .

Якщо працівник відмовляється отримати повідомлення, необхідно зачитати йому текст повідомлення (теж у присутності свідків) та заактувати відмову. В акті зазначають посади, прізвища, імена, по батькові свідків, дату та час зачитування повідомлення.

Так само діємо, якщо події розгортаються за дещо іншим сценарієм: працівник повідомлення взяв, але відмовився проставити на екземплярі роботодавця відмітку про отримання свого примірника.

Цілком імовірно, що відтак працівник відмовиться ознайомитися і з актом. Факт відмови фіксуємо на цьому ж або в окремому акті. Наприклад:

Або:

Ці записи засвідчують підписами працівників, у присутності яких висловлено відмову від ознайомлення з актом.

Додатковим доказом того, що роботодавець ужив усіх можливих заходів задля виконання вимог Порядку, слугуватиме відправлення повідомлення поштою на всі адреси, зазначені в особовій картці (форма П-2) працівника.

Не отриманий працівником лист, який повернувся до організації-відправника, потрібно зберігати нерозпечатаним .

Після закінчення строку надання документів роботодавець має повідомити військкомат про факт порушення. Скажімо, листом, адже на законодавчому рівні форму повідомлення не внормовано. Лист доцільно направляти з описом вкладення — на підтвердження належного виконання роботодавцем обов’язків з ведення військового обліку.

Обов’язки працівників надавати на вимогу відділу кадрів військово-облікові документи для звіряння, повідомляти про зміну сімейного стану, місця проживання, здобуття освіти доцільно закріпити у Правилах внутрішнього трудового розпорядку.

Відповідальність за неповідомлення

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

57 секунд на реєстрацію і документ Ваш!


А також шпаргалки, зразки кадрових документів, форми звітів

та цілий банк посадових інструкцій без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
АБО ЗАЙТИ ЧЕРЕЗ СОЦМЕРЕЖІ
Зареєструватися і скачати
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

57 секунд на реєстрацію і документ Ваш!


А також шпаргалки, зразки кадрових документів, форми звітів

та цілий банк посадових інструкцій без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
АБО ЗАЙТИ ЧЕРЕЗ СОЦМЕРЕЖІ
Зареєструватися і скачати