Замовляйте онлайн або телефонуйте безплатно 0 800 212 312

Активуйте подарунковий демодоступ

Кадровик-01

Призначаємо відповідального за військовий облік, установлюємо доплату

Обов’язок роботодавця — вести військовий облік призовників і військовозобов’язаних, які працюють у державних органах, на підприємствах, в установах та організаціях ( ст. 21 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 № 3543-XII; ст. 34 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII; далі — Закон № 2232). Таку саму вимогу містить і Порядок організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних, затверджений постановою КМУ від 07.12.2016 № 921 (далі — Порядок № 921).

Розпочніть роботу із формування військово-облікового персоналу. Як це зробити, скеровує Порядок № 921. Головний критерій — кількість осіб, які підлягають військовому обліку:

Введення до штатного розпису окремої посади

Посаду для працівника, відповідального за військовий облік, уводять до штатного розпису, якщо на підприємстві працює 501 і більше військовозобов’язаних і призовників, а в держоргані — 500.

Дійте за алгоритмом.

1. Визначте потрібну чисельність військово-облікового персоналу

Кількість посад військово-облікового персоналу залежить від чисельності призовників і військовозобов’язаних. Керуйтеся пунктом 10 Порядку № 921:

2. Доберіть назву посади

Керуйтеся Національним класифікатором України ДК 003:2010 «Класифікатор професій», затвердженим наказом Держспоживстандарту від 28.07.2010 № 327 (КП).

КП містить професійну назву роботи «інспектор з військового обліку» (код КП 3439).

Совет:  уводьте цю посаду до складу кадрової служби, оскільки працівнику доведеться опрацьовувати документи з кадрових питань та інформацію з особистих документів військовозобов’язаних і призовників.

Створіть окрему структурну одиницю — військово-обліковий підрозділ (відділ, сектор тощо), якщо осіб, відповідальних за військовий облік, має бути двоє і більше ( абз. 2 п. 12 Порядку № 921).

Назву посади керівника підрозділу утворіть відповідно до Примітки 2 Додатка В до КП — від базових професійних назв «начальник бюро (функціональний підрозділ)» (код КП 1231), «начальник відділу» (код КП 1229.7), «начальник сектору» (код КП 1229.7). Наприклад: начальник бюро військово-облікового або начальник відділу з обліку та бронювання військовозобов’язаних.

3. Визначте кваліфікаційні вимоги

При розробленні посадових чи робочих інструкцій ми звично керуємося відповідним галузевим випуском Довідника кваліфікаційних характеристик професій (ДКХП). Однак офіційної кваліфікаційної характеристики для професійної назви роботи «інспектор з військового обліку» жоден галузевий ДКХП не містить.

У таких випадках фахівці з професійної класифікації рекомендують за аналогією скористатися розділом «Кваліфікаційні вимоги» кваліфікаційної характеристики спорідненої професії, яка належить до того самого підкласу чи групи КП.

Професійна назва роботи «інспектор з військового обліку» належить до професійного угруповання «Інші технічні фахівці в галузі управління», як і професійна назва роботи «Фахівець», кваліфікаційну характеристику якої вміщено до Випуску 1 «Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності» ДКХП.

Отже, кваліфікаційні вимоги до інспектора з військового обліку будуть такими самими, як і до фахівця:

Внимание:  випуск 1 ДКХП розроблено до прийняття Закону України «Про вищу освіту» від 01.06.2014 № 1556-VII. Урахувавши зміни в рівнях, ступенях та кваліфікації вищої освіти, матимемо: початковий рівень (короткий цикл) вищої освіти (ступень молодшого бакалавра) — перший (бакалаврський) рівень вищої освіти.

4. Визначте умови оплати праці

Посадові оклади для працівників військово-облікових підрозділів (інспектора з військового обліку) встановлюють на рівні посадових окладів працівників служби персоналу ( п. 13 Порядку № 921).

Призначення відповідального за військовий облік на підприємстві, де менше 500 призовників і військовозобов’язаних

Повідомлення військкомату про призначення відповідального за військовий облік

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

57 секунд на реєстрацію і документ Ваш!


А також шпаргалки, зразки кадрових документів, форми звітів

та цілий банк посадових інструкцій без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
АБО ЗАЙТИ ЧЕРЕЗ СОЦМЕРЕЖІ
Зареєструватися і скачати
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

57 секунд на реєстрацію і документ Ваш!


А також шпаргалки, зразки кадрових документів, форми звітів

та цілий банк посадових інструкцій без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
АБО ЗАЙТИ ЧЕРЕЗ СОЦМЕРЕЖІ
Зареєструватися і скачати