Замовляйте онлайн або телефонуйте безплатно 0 800 212 312

Активуйте подарунковий демодоступ

Кадровик-01

Звітуємо до 1 лютого 2017 року про працевлаштування «квотних» категорій громадян за 2016 рік

Нагальна справа січня — відзвітувати до 1 лютого до центру зайнятості про виконання квоти для працевлаштування.

Роботодавець звітує про те, скільки працівників із додатковими гарантіями зайнятості працює на підприємстві і скількох заплановано працевлаштувати в поточному році. Підстава — стаття 14 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI (далі — Закон про зайнятість).

Форма звіту «Інформація про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню» (далі — Звіт) і порядок звітування затверджені наказом Мінсоцполітики від 16.05.2013 № 271 (далі — Порядок № 271).

Хто звітує

Так, підприємства із середньообліковою чисельністю штатних працівників за 2018 рік від 8 до 20 осіб звітують про виконання квоти в січні 2019 року.

Закон України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI (далі — Закон № 5067) установив із 2013 року для підприємств із чисельністю працівників понад 20 осіб квоту для працевлаштування громадян, яким складно на рівних конкурувати на ринку праці ( ст. 14 Закону № 5067). Розмір квоти — 5% середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік.

Пенсійна реформа поширила квоту на малі підприємства. Якщо штатних працівників — 8-20 осіб, роботодавець повинен мати у штаті або працевлаштувати щонайменше одну особу, якій залишилося 10 і менше років до права на пенсію за віком. Норма діє з 01.01.2018.

Ні, в цьому немає потреби. Підприємство, що має відокремлені підрозділи, філії, представництва, розраховує сумарну середньооблікову чисельність штатних працівників (СЧШП) і подає один звіт від юридичної особи.

Квоту виконує роботодавець. У контексті виконання квоти термін «роботодавець» означає «підприємство, установа, організація з чисельністю штатних працівників понад 8 осіб» ( п. 1.3 Порядку надання роботодавцями територіальним органам Державної служби зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, затверджено наказом Мінсоцполітики від 16.05.2013 № 271).

Підприємство з відокремленими підрозділами розраховує СЧШП на основі загальної чисельності працівників. До загальної чисельності включають працівників головного офісу та відокремлених підрозділів.

Якщо іноземне представництво не є юридичною особою, воно не повинно звітувати про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

Іноземні суб’єкти господарської діяльності, що здійснюють зовнішньоекономічну діяльність на території України, мають право відкривати свої представництва на території України ( абз. 1 ч. 18 ст. 5 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» від 16.04.1991 № 959-XII).

Представництво суб’єкта господарської діяльності (далі — представництво) не є юридичною особою і не здійснює самостійно господарської діяльності. У всіх випадках воно діє від імені і за дорученням іноземного суб’єкта господарської діяльності, зазначеного у свідоцтві про реєстрацію, і виконує свої функції згідно із законодавством України. Представництво іноземного суб’єкта господарської діяльності в Україні може здійснювати функції, пов’язані з виконанням представницьких послуг, тільки в інтересах іноземного суб’єкта господарської діяльності ( п. 12 Інструкції про порядок реєстрації представництв іноземних суб’єктів господарської діяльності в Україні, затвердженої наказом Мінекономрозвитку від 18.01.1996 № 30; далі — Інструкція № 30).

Якщо представництво здійснює господарську діяльність на території України, воно повинно стати на облік у податковому органі за своїм місцезнаходженням та набути статусу постійного представництва. Порядок взяття на облік установлений центральним податковим органом України ( п. 13 Інструкції № 30).

Норматив для працевлаштування  громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, встановлений для підприємств, установ та організацій ( ч. 2 ст. 14 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI). Вимога щодо виконання квоти для працевлаштування поширюється лише на тих роботодавців, організаційно-правову форму господарської діяльності яких можна визначити як підприємство, установа та організація.

Заповнення звіту

— загальні настанови

— алгоритм при чисельності працівників більше 20-ти

— алгоритм при чисельності працівників від 8 до 20

Подання звіту

Невиконання квоти

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

57 секунд на реєстрацію і документ Ваш!


А також шпаргалки, зразки кадрових документів, форми звітів

та цілий банк посадових інструкцій без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
АБО ЗАЙТИ ЧЕРЕЗ СОЦМЕРЕЖІ
Зареєструватися і скачати
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

57 секунд на реєстрацію і документ Ваш!


А також шпаргалки, зразки кадрових документів, форми звітів

та цілий банк посадових інструкцій без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
АБО ЗАЙТИ ЧЕРЕЗ СОЦМЕРЕЖІ
Зареєструватися і скачати