Замовляйте онлайн або телефонуйте безплатно 0 800 212 312

Активуйте подарунковий демодоступ

Кадровик-01

Графік відпусток працівників

Графік відпусток — це локальний нормативний акт підприємства, який визначає черговість надання оплачуваних відпусток у календарному році. Графік відпусток — не лише обов’язковий організаційний документ, а й зручний інструмент планування. За допомогою графіка вирішуються два важливих питання:

  • забезпечується реалізація права працівника на відпочинок, причому з урахуванням його особистих інтересів;
  • враховуються інтереси роботодавця, який має можливість спланувати і забезпечити нормальну роботу підприємства за умови прогнозованої відсутності працівників.

Графік відпусток 2019 

Наявність графіка дає можливість роботодавцю своєчасно письмово попередити працівника про дату початку відпустки, підготувати відповідні розпорядчі документи, виплатити працівнику заробітну плату за час відпустки і, врешті-решт, відправити у відпустку працівника, що з якихось причин відмовляється використати.

Форма графіка відпусток

Для графіка відпусток немає законодавчо встановленої форми. Але є зручна рекомендована форма від експертів журналу «Кадровик-01».

  Скачати бланк графіка відпусток  
  Зразок заповнення графіка відпусток  

Інколи з різних підстав запланований період відпустки не збігається з фактичним. Тож у графіку варто передбачати графи для внесення інформації про перенесення відпустки, в яких будуть зазначатися підстава для перенесення та нова узгоджена сторонами дата відпустки.

Можлива наявність і графи «Примітки», куди вноситиметься інформація про використання лише частини запланованої в календарному році відпустки, що спростить роботу з підготовки проекту графіка в наступному році, а також інформація щодо заміни частини відпустки грошовою компенсацією, звичайно з дотриманням вимог частини четвертої статті 24 Закону про відпустки. Але тривалість наданої працівникові щорічної та додаткових відпусток не повинна бути менше ніж 24 к. д.

Строк складання графіка відпусток

Графік відпусток розробляють щороку на наступний календарний рік. Графік відпусток зазвичай розробляють та затверджують до початку наступного року.

Порада

Процедуру і строки розроблення графіка відпусток доречно регламентувати в одному з локальних нормативних актів підприємства (наприклад, в інструкції з кадрового діловодства, а за її відсутності доцільно приділити увагу цим питанням у Правилах внутрішнього трудового розпорядку).

Які види відпусток планувати графіком відпусток

До графіка відпусток слід включити такі види відпусток:

Заборони щодо внесення до графіка відпусток інших видів відпусток законодавство не встановлює. Тому, щоб забезпечити безперервну роботу підприємства, радимо включити і такі відпустки, як:

Порада

Уносьте до графіка відпусток ті відпустки, що не використані в минулих роках, якщо такі є. Це убезпечить вас від порушення законодавства про працю.

Відповідальність за відсутність чи невчасну підготовку графіка відпусток

Під час перевірки державні інспектори праці перевіряють дотримання роботодавцем вимог законодавства про відпустки. Особливу увагу вони приділяють тому, чи визначено графіком черговість надання відпусток, як це передбачено частиною 4 статті 79 КЗпП.

За порушення вимог складання графіка відпустко передбачено таку відповідальність:

  • інші порушення законодавства про працю — штраф у розмірі мінімальної зарплати (абз. 6 ч. 2 ст. 265 КЗпП);
  • адміністративна відповідальність: штраф у розмірі від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510-1700 грн.) (ст. 41 КУпАП);
  • кримінальна відповідальність за грубе порушення законодавства про працю — 34 000-51 000 грн, позбавлення права бути керівником до 3 років (ст. 172 КУпАП)

 

11 грудня 2018
Обов’язок роботодавця наприкінці року — розпланувати час відпочинку працівників. Але, окрім тих працівників, що нині фактично працюють, є й ті, зокрема, хто мобілізований. Чи включати цих працівників до графіка відпусток у 2019 році? 2899
На пальму першості в кадровій роботі наприкінці календарного року заслуговує складання графіка відпусток. Справа — не з простих. Запитань викликає завжди безліч. Відповіді на найчастіші — знайдете у статті. 80788
14 листопада 2018
У чинному законодавстві немає вимоги щодо способу затвердження графіка відпусток. Тож, керуємося загальними правилами діловодства. 35123
18 липня 2018
Літо — отже, відпустка! Саме з цією порою асоціюється найактивніший сезон відпочинку. У фахівців кадрової справи — асоціації трохи інші. Адже саме на їхні плечі лягає обов’язок з оформлення відпусток усім працівникам. А це — справа не з найлегших… 25190
1 червня 2018
Скористайтесь зразком графіка відпусток, розробленим експертами журналу «Кадровик-01». Пропонований бланк графіка відпусток стане у пригоді будь-якому підприємству незалежно від форми власності. 31739
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

57 секунд на реєстрацію і документ Ваш!


А також шпаргалки, зразки кадрових документів, форми звітів

та цілий банк посадових інструкцій без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
АБО ЗАЙТИ ЧЕРЕЗ СОЦМЕРЕЖІ
Зареєструватися і скачати
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

57 секунд на реєстрацію і документ Ваш!


А також шпаргалки, зразки кадрових документів, форми звітів

та цілий банк посадових інструкцій без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
АБО ЗАЙТИ ЧЕРЕЗ СОЦМЕРЕЖІ
Зареєструватися і скачати